Akademik Arapça Eğitim Seti 24 Kitap

648.00

Akademik Arapça Eğitim Seti 24 Kitap
Arapça Sarf
Arapça Nahiv
Arapça Kraa
Arapça İstima – Dinleme

Stokta

Açıklama

Kitap ismi : AKADEMİK ARAPÇA EĞİTİM SETİ 24 Kitap
Açıklama : En gelişmiş uluslararası yedi dil öğrenme metodu ile hazırlanmış bu set, üniversite öğrencilerinin Arapçayı keyifli ve verimli öğrenmesini hedeflemektedir. İlahiyat Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Arap Dili ve Edebiyatı ile Mütercim-tercümanlık fakülteleri öğrencilerine yönelik haızrlanmış 24 kitaplık bir settir. Set içeriğinde;
1-) Sarf 4 kitap
2-) Nahiv 4 Kitap
3-)Okuma(Kıraat) 4 kitap
4-) Konuşma ( Muhadese ) 4 kitap
5-) Yazma (Kitabe) 4 kitap
6-) Dinleme ( istima ) 4 kitap  olmak üzere toplam 24 cilttir.

Mektep Yayınları Arapça Hazırlık Seti

Bu sette, üniversite öğrencilerinim günlük yaşamlarını ve akademik Arapça öğretim hedeflerini temel alarak hazırlanmış, 80 diyalog, ve 150 okuma metni ile 50 sarf ve 74 Nahiv dersi konuları yer almaktadır. Sarmal yapı yöntemiyle kitaplar arası sıkı bir bağ kurulmuştur. Ayrıca, öğrenim dil çıktıları ölçme amacıyla iki haftada bir test uygulaması ve her kitabın sonuna ise genel deneme sınavı eklenmiştir. Sette toplam 62 adet test ve deneme sınavı vardır.
Aşamalı dil gelişimi ilkesine bağlı kalınarak her dil seviyesine uygun, gençler için ilgi çekici toplam 420 saatlik dinleme becerilerini geliştirecek filmler, şarkılar, alıştırmalar 4 kitapta sunulmuştur. Okuma, konuşma ve dinleme dersleri www.akademikarapca.com sitesinden tüm derslerin ses ve görüntü formatında ayrıca ücretsiz olarak dinlenip izlenebilir. Okuma, konuşma ders sesleri ile dinleme dersi videoları ”Kare Kod” okuma özellikli akıllı telefonlarla takip edilecek donanımda hazırlanmıştır.

Yazar : Süleyman Kablan ve İnceleme Kurulu
Yayınevi : Mektep Yayınları
Ebat : 19*27
Kağıt : 1. hamur renkli baskı
Dili : Arapça
Kapak : Karton